SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teservis 10941551
*
nr 1094 1551
Teservis
3 delar, 1800-tal, pläter
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2017
kl 19:56:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 13:39:29
1
150 kr
6/3 13:50:48
2
150 kr
6/3 13:50:48
1
150 kr (Budbetjänt)
6/3 18:01:51
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:56
*
Teservis
Läs om budbetjänten
nr 1094 1551
Teservis
3 delar, 1800-tal, pläter
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 13:39:29 | 1 | 150 kr |
6/3 13:50:48 | 2 | 150 kr |
6/3 13:50:48 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
6/3 18:01:51 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:56